Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /usr/local/apache/www/htdocs/faster.fr.pl/plesbad/lib/dba_lib.php on line 265
string(32) "Głubczyce, KTJ_JM_MM 16.02.2013"
:
Głubczyce, KTJ_JM_MM 16.02.2013
Sukcesy w Głubczycach - UKS PLESBAD PSZCZYNA www.plesbad.pl Aktualności

AKTUALNOŚCI

Sukcesy w Głubczycach

2013-02-17

W samym środku ferii zimowych pszczyńscy badmintoniści pojechali do kolebki polskiego badmintona – Głubczyc. Rozgrywano tam Krajowy Turniej w kategorii junior, junior młodszy oraz młodzik młodszy.

Rewelacyjną formę zaprezentował Tomasz Tomża. Praktycznie bez większych problemów ograł swoich rywali. Przegrał tylko jednego seta w fazie eliminacyjnej z Wojciechem Buczyńskim. Swoją dynamiką i siłą w ataku, dokładnością w grze przy siatce oraz niemalże bezbłędnymi decyzjami taktycznymi pozbawił wszystkich złudzeń kto tego dnia był najlepszy. „Można powiedzieć, że Tomek zaczyna wykorzystywać swój ogromny potencjał – ocenił występ swojego podopiecznego Damian Pławecki. Mimo błędów (niewielu) jakie popełnił  gra była na jego normalnym poziomie. Gdy będzie prezentował taką dyspozycję będzie groźnym przeciwnikiem dla każdego (ograł m.in. 3. i 4. rakietę rankingu PZBad)”.

Do zwycięstwa w singlu dorzucił jeszcze złoto w miksta (oczywiście z Anią Goc).

Bardzo skuteczną grą popisała się także Marta Klepek. Wprawdzie nie przebrnęła eliminacji, ale zagrała swoje „zawody życia”. Skuteczność ta pojawiła się zarówno w singlu jak i deblu (z Patrycją Jonderko). Może zawody te będą przełomowe dla zawodniczki, która dzieli badmintona z miłością do tańca…

Z brązowym medalem wrócili do Pszczyny najmłodsi reprezentanci Plesbadu. Tomek Klepek i Dagmara Pękała dotarli do półfinału gry mieszanej młodzików młodszych. To już drugi świetny występ młodych następców Pawła Pietryji – tydzień temu wygrali podobne zawody w Bieruniu.

„Cieszę się z postawy moich zawodników. W czasie roku szkolnego trenują bardzo dobrze, ale godzenie nauki i ciężkich treningów jest bardzo trudne. Mijający pierwszy tydzień ferii poświęciliśmy na zwiększenie ilości zajęć. Myślę, że dobra gra, a co za tym też idzie – wyniki, są najlepszą nagrodą za ciężką pracę. Ale i tak to jeszcze nie jest apogeum możliwości – puentuje trener zawodników UKS Plesbad”.

Powiązana galeria:

Wszystkie prawa zastrzeżone przez
UKS Plesbad Pszczyna 2011