Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /usr/local/apache/www/htdocs/faster.fr.pl/plesbad/lib/dba_lib.php on line 265
Historyczny awans (?) badmintonistów do Ekstraklasy - UKS PLESBAD PSZCZYNA www.plesbad.pl Aktualności

AKTUALNOŚCI

Historyczny awans (?) badmintonistów do Ekstraklasy

2013-02-07

W miniony weekend pszczyński PLESBAD był gospodarzem V rundy rozgrywek ligowych. Przed przystąpieniem do rywalizacji UKS zajmował pierwsze miejsce w tabeli (zwycięstwo w Solcu Kujawskim, Nowej Dębie i Zamościu), więc były ogromne szanse na zakończenie sezonu jako lider. Niestety kontuzje uniemożliwiły grę dwóm zawodniczkom: Kornelii Marczak i Małgorzacie Pietryja. W ich zastępstwie świetnie spisała się Patrycja Jonderko. W sobotę do rozegrania zaplanowane były trzy mecze. Z przyczyn niezależnych od gospodarza udało się rozegrać tylko jeden – z MKS Stal Nowa Dęba. Tym razem aż trzy pojedynki musiały się rozstrzygnąć w trzech setach, na szczęście na korzyść Plesbadu. Na szczególne brawa zasługują dziewczyny – Anna Goc i Patrycja Jonderko, które po przegranej w pierwszym secie, w kolejnych dwóch nie dały szans rywalkom.

W niedzielny poranek na halę POSiRu zawitała drużyna z Solca Kujawskiego w najmocniejszym składzie. Chcieli się zrewanżować za przegraną po „złotym secie” w Solcu. Znowu świetnie zaprezentowała się Anna Goc, która tym razem w grze pojedynczej zachowała spokój do ostatniej lotki i pewnie wygrała. Niestety znowu o zwycięstwie musiał zadecydować „złoty set”. Tym razem szczęście było po stronie przeciwników, pewnie w grze mieszanej zwyciężyli juniorscy kadrowicze Polski.

UKS Plesbad zakończył rywalizację na drugim miejscu w tabeli. Ogromny sukces dla pszczyńskich zawodników, tym bardziej, że drużynę prześladowały kontuzje. Najprawdopodobniej drugie miejsce w tabeli zapewnia Plesbadowi awans do Ekstraklasy. Jest to historyczny wynik, jeszcze nikt nie grał w najwyższej stawce Drużynowych Mistrzostw Polski w Badmintonie. „Awans do najlepszych polskich drużyn bardzo nas cieszy, ale również stanowi to ogromne wyzwanie. Rywalizacja z najlepszymi zawodnikami w kraju nie będzie należeć do najłatwiejszych, ale warto spróbować swoich sił” – mówi kierownik drużyny Bartosz Pietryja.

Wyniki I ligi badmintona  MKS STAL Nowa Dęba – UKS PLESBAD Pszczyna  0:6

1. Gra pojedyncza mężczyzn:  Patryk Kopeć – Tomasz Tomża   10:21; 8:21
  2. Gra pojedyncza kobiet:  Aleksandra Michalczuk – Patrycja Jonderko 8:21; 12:21
  3. Gra podwójna mężczyzn:Mateusz Czachor/Marek Kamiński – Tymoteusz Czysz/Bartosz Pietryja   12:21;  21:14; 14:21
  1. Gra podwójna kobiet:Natalia Róg/Izabela Tomczyk – Anna Goc/Patrycja Jonderko  21:14; 19:21; 18:21
  1. Gra mieszana:Mateusz Czachor/Izabela Tomczyk – Paweł Pietryja/Anna Goc  15:21; 23:21; 19:21
  1. Gra pojedyncza mężczyzn:   Marek Kamiński – Dawid Kieloch   13:21;  12:21

Wyniki I ligi badmintona  MLKS Solec Kujawski – UKS PLESBAD Pszczyna  4:3

1. Gra pojedyncza mężczyzn:  Miłosz Bochat – Tomasz Tomża  18:21;  21:15;  21:16
  2. Gra pojedyncza kobiet:  Emilia Korpus – Anna Goc    19:21;  21:12;  14:21
  3. Gra podwójna mężczyzn:Przemysław Ciastoń/Michał Śliżewski – Tymoteusz Czysz/Bartosz Pietryja   9:21; 18:21
  1. Gra podwójna kobiet:Weronika Grudzina/Emilia Korpus– Patrycja Jonderko/Marta Klepek   21:4;  21:5
  1. Gra mieszana: Miłosz Bochat/Weronika Grudzina – Paweł Pietryja/Anna Goc   16:21;  21:6;  21:19
  1. Gra pojedyncza mężczyzn:   Przemysław Ciastoń – Dawid Kieloch   15:21;  9:21
  2. „Złoty set”  gra mieszana:Miłosz Bochat/Weronika Grudzina – Paweł Pietryja/Anna Goc  21:10