Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /usr/local/apache/www/htdocs/faster.fr.pl/plesbad/lib/dba_lib.php on line 265

Notice: Undefined index: -- wybierz galerię -- in /usr/local/apache/www/htdocs/faster.fr.pl/plesbad/public/pages/aktualnosci.php on line 185

AKTUALNOŚCI

Memoriál St. Krauze w Czeskim Cieszynie

2013-01-13

W dniach 11-12.01.13r w Czeskim Cieszynie odbył się 35. Ročník „Těšínského poháru 2013 -Memoriálu Stanislava Krauze”. Nasz Klub reprezentowało czworo zawodników : Tomasz Tomża, Anna Goc , Kornelia Marczak i Filip Stępniak. W piątek 11 stycznia odbywały się kwalifikacje do turnieju głównego. Nie było wcale łatwo… Tomek w bezpośrednim starciu o wejście do głównego Turnieju zwycięskiego singla wygrał z Reprezentantem Czech Bedrichem Valenta. Mecz był bardzo emocjonujący o czym świadczą wyniki 15-21, 22-20, 22-20. Następnie grały miksty. Zaczęli Ania z Tomkiem. Mimo bardzo dobrej postawy, przegrali z parą Filip Budzel/ Ivana Zychova 18-21, 21-16, 21-23. W między czasie na boisku obok grali Kornelia wraz Danielem Kozdonem (Czechy). Ich przeciwnikami była para Ivo Stoklas/ Katerina Tomalowa. Niestety kadrowa para reprezentacji Czech okazała się znacząco lepsza (9-21, 10-21). Na pocieszenie zostaje satysfakcja z wygranego pierwszego meczu.  Filip grał w parze z Veronika Szewiczkovą. Ten pojedynek zapowiadał się dobrze, Filip raz z Veronika pierwszego zaczęli szybko, ale potem szło już ciut gorzej. Drugi set wyglądał całkiem inaczej nasi od początku nie dali sobie dyktować warunków przeciwnika wręcz przeciwnie postawili się przeciwko Ondrej Chalupka/ Marta Jancatova. Niestety i tym razem nasz mikst przegrał po bardzo pasjonującej końcówce 11-21, 21-23. Żadnej naszej parze nie udało się wejść do turnieju głównego. Kolejnymi meczami kwalifikacji były gry deblowe. Ania z Kornelia pierwszy mecz grały na Jitka Benesova/ Monika Svetnickova . Dziewczyny od samego początku narzucały swoja grę przeciwniczkom i to pozwoliło im wygrać pierwszy mecz  21-13, 21-17. W meczu o wejście do turnieju głównego dziewczyny musiały stoczyć walkę z Marta Jancatova/ Eliska Kelnarova. Nasze zawodniczki wygrały w trzech setach 21-18, 13-21, 23-21. Końcówka była grą nerwów i emocji. Przeciwniczki wygrywały już 20:19 , ale Ania zachowała zimną krew i zagrała „świnie” na siatkę. Niestety zwycięstwo okupione zostało kontuzją Kornelii. Ostatnie już były single damskie. Ania, aby zakwalifikować się do turnieju głównego musiała wygrać 2 mecze. Pierwszy nie przysporzył jej żadnych problemów. W starciu z Kristina Bielszova wygrała 21:6, 21:14. W kolejnym meczu podejmowała Denisą Sikalovą. Pierwszy set w wykonaniu Ani był bardzo dobry, drugi już niestety poszedł źle, a w trzecim brakło Ani odrobiny szczęścia. Ostatecznie przegrała 21-15, 7-21, 19-21. Kornelia singla grała na Karolinę Grygierovą wygrywając gładko 21-5, 21-3.

Sobota była dla naszych zawodników bardzo emocjonująca. Tomasz swój pierwszy mecz w singla jak i debla wygrał i dostał się do kolejnej rundy. Tu uległ nieznacznie rozstawianemu z numerem 2 Lukasowi Kurz 21:17, 21:16. Kornelia w singla trafiła na przeciwniczkę Ani z klasyfikacji. W dwóch setach Kornelia „pomściła” swoją koleżankę klubową 21-16, 21-19. Kolejny singiel już nie był taki szczęśliwy nasza zawodniczka niestety uległa Katerinie Tomalova 21:7, 21:10. Dziewczyny swój pierwszy mecz deblowy w turnieju głównym również wygrały i awansowały do 1/8 turnieju. Przegrały znacznie z parą rozstawianą z numerem 3/4, Lucie Pilařová i Petra Pilařová 21:6, 21:7. Natomiast Tomek z Danielem przegrali z parą numer 1 Josef Rubáš i Jaroslav Sobota 21:16, 21:15.

Zawodnicy są zadowoleni ze swojej gry ; )