Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /usr/local/apache/www/htdocs/faster.fr.pl/plesbad/lib/dba_lib.php on line 265
I Liga-Nowa Dęba, Zamość

AKTUALNOŚCI

Ligowe zwycięstwa PLESBADU

2012-12-03

W miniony weekend zawodnicy UKS PLESBAD Pszczyna rywalizowali o kolejne punkty w I lidze badmintona. W sobotę mecz rozgrywany był w Nowej Dębie. W całym spotkaniu pszczyńscy zawodnicy oddali przeciwnikom tylko jednego seta. „Liczyliśmy na zwycięstwo, ale taki wynik jest dla nas bardzo miłym zaskoczeniem” – mówi kapitan drużyny Bartosz Pietryja.

W niedzielę rywalizacja miała miejsce w Zamościu. Tym razem już nie było tak łatwo. Walkę tradycyjnie rozpoczęły gry pojedyncze. Niestety Tymoteusz Czysz nie dał rady przeciwnikowi. Natomiast ogromną niespodziankę sprawiła Kornelia Marczak, która po porażce w pierwszym secie „włączyła drugi bieg” i nie dała najmniejszych szans Annie Głębockiej, która jest sklasyfikowana na 10 miejscu singla w Polsce. Następnie na kort wyszły gry podwójne. Tymoteusz zrewanżował się za singla, po męczących trzech setach panowie wygrali, natomiast przeciwniczka Kornelii z gry pojedynczej odegrała się w grze deblowej. Stan rywalizacji 2:2. Gra mieszana szybko zakończyła się zwycięstwem Plesbadu, ale za to drugi singiel męski był dla przeciwników. I znowu o końcowym wyniku miał zadecydować „złoty set”. Dużym zaskoczeniem był wybór debla męskiego – tym razem Czysz/Pietryja szybko przypieczętowali sukces Plesbadu.

Pozostał  jeszcze jeden mecz do rozegrania z  MUKS 5 Chełm. Bez większego trudu pszczyńscy zawodnicy pokonali rywali 6:0.

Tym samym po trzech rundach Pszczyna zajmuje pierwsze miejsce w tabeli. Następne spotkania odbędą się 2-3 luty w Pszczynie – wówczas Plesbad będzie podejmował wszystkie pozostałe drużyny.

UKS PLESBAD Pszczyna – MKS STAL Nowa Dęba  6:0

UKS PLESBAD Pszczyna – UKS KIKO Zamość 3:3  złoty set dla Plesbad (4:3)

UKS PLESBAD Pszczyna – MUKS 5 Chełm 6:0