Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /usr/local/apache/www/htdocs/faster.fr.pl/plesbad/lib/dba_lib.php on line 265
Solec Kujawski, 3-4.11.2012

AKTUALNOŚCI

Ligowe zwycięstwo PLESBADU

2012-11-05

W pierwszy listopadowy weekend zawodnicy pszczyńskiego PLESBADU udali się do Solca Kujawskiego na swój pierwszy w tym sezonie mecz ligowy. Pod nieobecność Pawła (kontuzja) do gry stawiło się siedmioro zawodników. Mecze rozgrywano jednocześnie na dwóch boiskach. Pierwsi do rywalizacji przystąpili Anna Goc w grze pojedynczej oraz gra mieszana Bartosz Pietryja/Małgorzata Pietryja. Obydwa pojedynki od początku były bardzo emocjonujące. Pierwszy set gry mieszanej zakończył się wynikiem 25:27 dla Plesbadu. Drugi był już pod dyktando pszczyńskiej pary. Przy stanie rywalizacji 1:1 do gry przystąpili panowie w grach pojedynczych. Robert mógł się zrewanżować Bochatowi za sobotnią porażkę. Niestety i tym razem młody zawodnik kadry Polski był poza zasięgiem Roberta. Na drugim korcie Tomasz Tomża odprawił w dwóch setach Przemysława Ciastonia. Stan rywalizacji wynosił 2:2. O losach całego meczu miały zadecydować gry podwójne. Tymoteusz Czysz i Bartosz Pietryja gładko rozprawili się z mniej doświadczonym deblem z Solca. Zwycięstwo było w rękach debla kobiet Korneli Marczak i Małgorzaty Pietryji.  Kolejny raz Plesbadowi zabrakło szczęścia w końcówce drugiego seta. Stan 3:3. W obecnym sezonie obowiązuje przepis, że o zwycięstwie decyduje „złoty set”. Na drodze eliminacji wyłania się, w jakiej grze zawodnicy będą walczyć o zwycięstwo. Tym razem padło na debla kobiet. Małgorzatę zmieniła Anna. Dziewczyny grały „punkt za punkt”. Przeciwniczki prowadziły już 11:7 przy zmianie stron. Na szczęście nasze deblistki poradziły sobie z tą przewagą i już do końca nie oddały prowadzenia. Dzięki ogromnemu wsparciu drużyny, dziewczyny wywalczyły decydujący punkt dla Plesbadu. Kolejne zmagania ligowców odbędą w pierwszy weekend grudnia w Nowej Dębie i Chemie.

Wyniki I ligi badmintona  MLKS Solec Kujawski – UKS PLESBAD Pszczyna  3:4

Gra pojedyncza mężczyzn:  Miłosz Bochat – Robert Czembor  21:15;  21:12
Gra pojedyncza kobiet:  Emilia Korpus – Anna Goc    21:16;  21;18
Gra podwójna mężczyzn:  Jarosław Kurkowski/ Bartosz Markiewicz – Tymoteusz Czysz/ Bartosz Pietryja     11:21;   10:21
Gra podwójna kobiet:
Emilia Korpus/Aleksandra Rogowska – Kornelia Marczak/ Małgorzata Pietryja  21:15;   21:18
Gra mieszana: Miłosz Bochat/Aleksandra Rogowska – Bartosz Pietryja/ Małgorzata Pietryja  25:27;  8:21
Gra pojedyncza mężczyzn:   Przemysław Ciastoń – Tomasz Tomża  19:21;  12:21
„Złoty set”  gra podwójna kobiet: Emilia Korpus/Aleksandra Rogowska – Anna Goc/ Kornelia Marczak   17: 21

W sobotę rozgrywany był turniej krajowy, w którym nasi zawodnicy sprawdzili swoje umiejętności. Blisko awansu do finału była para Tymoteusz Czysz i Bartosz Pietryja, który niestety po przedłużeniach w trzecim secie musieli uznać wyższość zawodników z Olsztyna. Podobna sytuacja miała miejsce w grze mieszanej Paweł Pietryja/Małgorzata Pietryja, gdzie nie przeciwnicy, a niestety kontuzja Pawła wykluczała parę z dalszej rywalizacji. Z grupy eliminacyjnej wyszedł jedynie Robert Czembor, który w fazie pucharowej uległ późniejszemu zwycięzcy turnieju – Miłoszowi Bochatowi z Solca Kujawskiego.  Jak twierdzą zawodnicy, sobotni turniej był przetarciem przed niedzielną ligą.