Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /usr/local/apache/www/htdocs/faster.fr.pl/plesbad/lib/dba_lib.php on line 265

Notice: Undefined index: -- wybierz galerię -- in /usr/local/apache/www/htdocs/faster.fr.pl/plesbad/public/pages/aktualnosci.php on line 185

AKTUALNOŚCI

Medal OOM w Krakowie.

2012-07-01

Z medalem Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w badmintonie wrócił‚a z Krakowa KORNELIA MARCZAK. Sympatyczna zawodniczka pszczyńskiego Plesbadu brązowy medal zdobył‚a razem z Jakubem Smajdą… w grze mieszanej. Aby stanąć‡ na podium trzeba był‚o pokonać wielu znakomitych rywali. Już pierwsza runda mogła zakoń„czyć‡ przygodę™ z turniejem. Para z Kę™dzierzyna Sebastian Obrycki i Nikola Koszmider miał‚a nawet dwie lotki meczowe, ale spokój i opanowanie naszego miksta pozwoliły cieszyć‡ się™ z wygranej. Druga runda nie był‚a wiele ł‚atwiejsza. Bartosz Szukała i Magdalena Śšwierczyń„ska z Przeźmierowa byli rozstawiani z numerem 4. I chyba tego rankingu przestraszyli się™ nasi zawodnicy w pierwszym secie. Przegrali go 20:22. Na szcz궛cie drugi i trzeci set to popis gry Kuby i Kornelii – wygrali zdecydowanie do 15 i 11. Tym samym wywalczyli awans do najlepszej „ósemki”. W bezpośredniej walce o medal pokonali w dwóch setach Arkadiusza Gołębiewskiego i Paulinę™ Kozł‚owską… (Pł‚ock). Sam wynik (21:18, 21:19) dowodzi, że nie był‚o ł‚atwo. Jednak i Kuba i Kornelia wiedzieli, że takiej szansy na medal nie mogą zmarnować‡. Awans do pół‚finał‚u dawał upragniony medal. Teraz to już można był‚o tylko sprawić‡ niespodziankę™. Para Joanna Stanisz i Rafał‚ Gurga (numer 1 w rozstawianiu) był‚a zdecydowanym faworytem tego półfinał‚u. Na ich korzyść‡ przemawiało m.in. wię™ksze doś›wiadczenie Joanny Stanisz – uczestniczki Mistrzostw Europy do lat 17. Jednak to reprezentanci Ślą…ska zaczę™li szybko i pewnie, ich zdecydowanie zaskoczyło faworytów  - robili mnóstwo błę™dów, nie nadą…żali za lotką…. Nasza para wygrał‚a pierwszego seta do 18. W drugim nastąpił‚o przebudzenie turniejowej „jedynki” – do nich należał‚ set drugi. Losy uczestnictwa w finale rozstrzygał‚ trzeci set. Ten zaczął‚ się™ znakomicie dla naszych – prowadzili już 6:2 i … Tu wyszedł brak doświadczenia. Gdy naszym wszystko wychodziło, a przeciwnik nie miał pomysłu na grę™ nasi zawodnicy sprowokowali długą przerwę™ na wycieranie kortu. Po niej jakby odbudowani zaczę™li grać‡ Gurga/ Stanisz. Jeszcze wynik 11:10 przy zmianie stron wskazywał, że wszystko jest możliwe, ale to był‚ ostatni moment wyrównanego pojedynku. Od tej chwili zgranie, umiejętności i doś›wiadczenie przeciwników wzięło górę. Ostatecznie wygrali trzeciego seta 21:15.

„To i tak wielki sukces. Para ta zacz곂a współpracę™ dopiero w maju, zrodziła się trochę™ z przypadku. Oczywiś›cie, że apetyt rośnie w miarę™ jedzenia, ale trzeba docenić‡ ten wynik” – ocenił‚ trener Kornelii Damian Pławecki.

Dla Kuby Smajdy był‚y to znakomite zawody. Brą…zowy medal zdobył‚ także z Jakubem Kachniarzem w grze deblowej. Może nawet mówić‡ o mał‚ym pechu, ponieważ walkę™ o finał‚ przegrali 20:22 w trzecim secie. Obaj reprezentują… klub UKS Zą…bkowice Dą…browa Górnicza.

Województwo ślą…skie reprezentowali także: Patrycja Jonderko, Filip Stę™pniak (UKS Plesbad Pszczyna) oraz Agata Iskra (UKS Unia Bieruń„).