Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /usr/local/apache/www/htdocs/faster.fr.pl/plesbad/lib/dba_lib.php on line 265
string(22) "Suchedniów 26.05.2012"
:
Suchedniów 26.05.2012
Sukcesy na turniejach w Suchedniowie - UKS PLESBAD PSZCZYNA www.plesbad.pl Aktualności

AKTUALNOŚCI

Sukcesy na turniejach w Suchedniowie

2012-05-27

Znakomite wyniki osiągnęlii zawodnicy naszego klubu podczas zawodów w Suchedniowie. Krajowy Turniej Juniorów: 1. miejsce - Ania Goc [gra pojedyncza] 1. miejsce - Tomek Tomża [gra pojedyncza] 1. miejsce - Ania Goc / Tomek Tomża [gra mieszana] 2. miejsce - Kornelia Marczak/ Kuba Smajda (UKS Ząbkowice Dąbrowa Gór.) Krajowy Turniej Młodzików 3. miejsce - Dagmara Pękała [gra pojedyncza] 3. miejsce - Tomek Klepek [gra pojedyncza] 3. miejsce - Dagmara Pękała / Tomek Klepek [gra mieszana] 5. miejsce - Ola Wyrobek (gra pojedyncza] Gratulacje !!! Mimo dobrej postawy na boisku, tym razem trochę gorszy wynik osiągnął junior młodszy Filip Stępniak. W wyjeździe na zawody pomogła firma Szlif-pol pani Beaty Ostrowskiej. Dziękujemy.

 

To był tak zwany start kontrolny. 9 czerwca w Głubczycach młodzicy będą rywalizować w Mistrzostwach Międzywojewódzkich, juniorzy młodsi  na początku lipca rozgrywają OOM – po to był wyjazd do Suchedniowa by przygotować formę na te właśnie imprezy

 Świetnie zagrali młodzicy. Cała trójka zagrała na bardzo wysokim poziomie, pokazali wszystkie swoje możliwości. Wygrali trudne, trzysetowe  mecze z dobrymi przeciwnikami. Natomiast te gry, które przegrali wstydu im nie przynoszą (np. Dagmara przegrała z Mistrzynią Polski młodziczek Wiktorią Dąbczyńską).

Po raz kolejny z dobrej strony zaprezentowała się Kornelia Marczak. Tym razem wraz z Kubą Smajdą zajęli drugie miejsce w grze mieszanej. W finale ulegli starszym kolegom Tomkowi Tomży i Ani Goc. Martwi jedynie lekka kontuzja pleców, która uniemożliwiła dobry start w grze pojedynczej. Należy dodać, że zarówno Kornelia i Filip Stępniak wystartowali w starszej kategorii wiekowej.

Za to w swojej kategorii wystąpili Ania Goc i Tomek Tomża. Byli bezkonkurencyjni w grach singlowych oraz w mikście. Tylko finał dziewczyn przysporzył Ani trochę problemów. Musiała rozegrać 3 sety z utalentowaną reprezentantką miejscowego Orlicza – Zuzanną Glijer. Jednak decydujący set nie pozostawił wątpliwości kto aktualnie jest lepszy – Ania wygrała 21:13. Za to Tomek nie miał żadnych problemów w wygraniu turnieju. Wszystkie mecze wygrał bardzo łatwo. Ale to nie zaskoczenie – wielu znawców badmintona dostrzega jego talent.

„Przed zawodami powiedziałem zawodnikom, że pojechaliśmy  by sprawdzić swoje umiejętności ćwiczone na treningach oraz by nauczyć się czegoś nowego, pooglądać przeciwników. Cieszę się, że udało nam się zrealizować te cele. Jestem dumny z postawy moich podopiecznych. Jest jeszcze wiele elementów do poprawy, ale widać też efekty ciężkiej pracy. Jestem pewien, że te wyniki będą mobilizować nas do jeszcze lepszej pracy. Mam tylko nadzieję, że Kornelia zdąży do OOM wyleczyć wszystkie urazy.” – ocenił start Damian Pławecki (trener UKS Plesbad Pszczyna).

Powiązana galeria:

Wszystkie prawa zastrzeżone przez
UKS Plesbad Pszczyna 2011