Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /usr/local/apache/www/htdocs/faster.fr.pl/plesbad/lib/dba_lib.php on line 265
string(21) "Lubliniec, 28.04.2012"
:
Lubliniec, 28.04.2012
Pojadą na Mistrzostwa Polski - UKS PLESBAD PSZCZYNA www.plesbad.pl Aktualności

AKTUALNOŚCI

Pojadą na Mistrzostwa Polski

2012-05-15

28 kwietnia w Lublińcu odbyły się Międzywojewódzkie Eliminacje do OOM. Pszczynę reprezentowali Kornelia Marczak, Patrycja Jonderko, Filip Stępniak oraz Alan Ostrowski.

Kwalifikacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży uzyskały 2 miksty Filip Stępniak/ Kornelia Koptoń (Pszczyna/ Bieruń) i Kuba Smajda/ Kornelia Marczak (Dąbrowa Górn./ Pszczyna). Już wcześniej pewna awansu w grze singlowej była Kornelia Marczak (dzięki wysokiemu rankingowi PZBad). OOM ma swój finał w lipcu w Krakowie.

W Lublińcu odbyły się także: Krajowy Turniej Młodzików oraz Krajowy Turniej Seniorów. Tu również najlepiej zaprezentowały się miksty - najlepszą parą zostali Małgorzata i Paweł Pietryja. W finale pokonali Bartosza Pietryję i Weronikę Strąk.

Srebrny medal gry podwójnej mężczyzn wywalczyli Tymoteusz Czysz i Bartosz Pietryja. W zaciętym finale musieli uznać wyższość pary: Maciej Ociepa/ Mateusz Szałankiewicz. Trzecie miejsce zajął Paweł Pietryja w parze z kolegą z Czech Danielem Kozdoniem.

Po przegranym w trzech setach półfinale gry pojedynczej trzecim miejscem musiał zadowolić się Robert Czembor. W tym meczu (jak i w całym turnieju) lepszy okazał się Maciej Ociepa.

Wśród młodzików z bardzo dobrej strony pokazali się Tomek Klepek i Dagmara Pękała. Wprawdzie nie przebrnęli eliminacji, ale swoje pojedynki przegrali po zaciętych, trzysetowych meczach.

Pszczynę na tych zawodach reprezentowało 17 zawodników.

Powiązana galeria:

Wszystkie prawa zastrzeżone przez
UKS Plesbad Pszczyna 2011