Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /usr/local/apache/www/htdocs/faster.fr.pl/plesbad/lib/dba_lib.php on line 265
string(47) "Mistrzostwa Polski Młodzieżowców i Juniorów"
:
Mistrzostwa Polski Młodzieżowców i Juniorów
2 medale Mistrzostw Polski Młodzieżowców - UKS PLESBAD PSZCZYNA www.plesbad.pl Aktualności

AKTUALNOŚCI

2 medale Mistrzostw Polski Młodzieżowców

2012-03-20

Przez trzy dni w Głubczycach rywalizowało 187 badmintonistów o medale mistrzostw polski w kategorii młodzieżowców i juniorów. Jak zwykle z dobrej strony zaprezentował się PAWEŁ PIETRYJA – zdobył dwa medale w kategorii młodzieżowców. Zarówno w deblu (z Przemkiem Urbanem) jak i mikście (z Justyną Pasternak) zdobył brązowe medale. Choć z każdej poważnej imprezy przywozi medale to jednak wcale nie było tak łatwo – przeciwnicy mocno napierali. Przeciwko parom Przyjemski / Tomczyk, Królak / Sieciechowicz trzeba było walczyć trzy sety. Natomiast półfinał debla przysporzył dużo nadziei naszym kibicom (specjalnie przyjechała grupa dopingująca). Paweł z Przemkiem w pierwszym secie nawet prowadzili 20:18, ale ostatecznie to bardziej doświadczeni i zgrani Adrian Dziółko i Patryk Szymoniak wygrali w dwóch setach.
Bardzo rozczarowana wynikiem ćwierćfinału singla juniorek jest Ania Goc. Do meczu z Emilią Korpus (MLKS Solec Kuj.) przygotowała się bardzo starannie. Przygotowana taktyka przynosiła efekty – Ania rozgrywała mecz według swoich założeń. Wszystko dobrze funkcjonowało do stanu 20:18 (!!!). Wtedy to nagle wszystko się zacięło i gra Ani przestała przynosić efekty. Emilia Korpus wykorzystała moment słabości naszej zawodniczki i zdobyła 4 punkty z rzędu. Porażka w pierwszym secie na tyle przybiła Anię, że już nie podjęła walki w drugim. To już kolejna „ósemka” dla Ani. Być może w przyszłym roku zdobędzie swój upragniony medal w grze pojedynczej.
Dobrą postawę zaprezentował Tomek Tomża. Wpierw dość gładko ograł Macieja Stanisławczyka (Słupsk) by po ciężkim meczu pokonać Kacpra Czerwińskiego z Zamościa. W meczu o ćwierćfinał spotkał się z Miłoszem Bochatem (Solec Kuj.). Pierwszego seta przegrał 13:21, ale w drugim „włączył” wyższy bieg i pokazał na co go stać – wygrał 21:14. Trzeci set, niestety Tomek zaczął od błędów. Wysokie prowadzenie Miłosza praktycznie ustawiło losy meczu. Wprawdzie końcówka należała do Tomka, ale było już za późno by nadrobić straty. Ostatecznie Tomek przegrał do 16.
Pozostali pszczyńscy zawodnicy także, mimo porażek, zasłużyli na słowa pochwały. Wojciech Wilkosz w parze z Marcinem Uramem (Jelenia Góra) wygrali jeden mecz.
Gratulacje dla całej drużyny Plesbadu.
Mistrzostwa Polski Juniorów i Młodzieżowców. Głubczyce, 16-18.03.2012.
UKS Plesbad Pszczyna: Ania i Patrycja Goc, Weronika Strąk, Paweł Pietryja, Wojciech Wilkosz i Tomek Tomża.

MISTRZOWIE POLSKI na rok 2012
INDYWIDUALNE MISTRZOSTWA POLSKI JUNIORÓW
Gra pojedyncza chłopców - Mateusz ŚWIERCZYŃSKI (UKS Orkan Przeźmierowo)
Gra pojedyncza dziewczyn - Weronika GRUDZINA (MLKS Solec Kuj.)
Gra podwójna juniorek - Emilia DOLNA / Magdalena WITEK (SKB Piast Słupsk)
Gra podwójna juniorów - Miłosz BOCHAT (MLKS Solec Kuj.) / Mateusz ŚWIERCZYŃSKI (UKS Orkan Przeźmierowo)
Gra mieszana - Sebastian SADO (UKS Sokół Ropczyce) / Kinga STEFAŃSKA (UKS Orbitek Straszęcin

MISTRZOSTWA POLSKI MŁODZIEŻOWCÓW
pojedyncza kobiet - Aneta WOJTKOWSKA (LKS Technik Głubczyce)
Gra pojedyncza mężczyzn - Adrian DZIÓŁKO (UKS Hubal Białystok)
Gra podwójna kobiet - Katarzyna MACEDOŃSKA (LKS Technik Głubczyce) / Martyna POPRZECZKO (UKS Badminton Stare Babice)
Gra podwójna mężczyzn - Adrian DZIÓŁKO / Patryk SZYMONIAK (UKS Hubal Białystok)
Gra mieszana - Jacek KOŁUMBAJEW (AZSUW Warszawa) / Martyna POPRZECZKO (UKS Badminton Stare Babice)

Powiązana galeria:

Wszystkie prawa zastrzeżone przez
UKS Plesbad Pszczyna 2011