Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /usr/local/apache/www/htdocs/faster.fr.pl/plesbad/lib/dba_lib.php on line 265

Notice: Undefined index: -- wybierz galerię -- in /usr/local/apache/www/htdocs/faster.fr.pl/plesbad/public/pages/aktualnosci.php on line 185

AKTUALNOŚCI

Mistrzynie Polski ... i nie tylko

2018-05-13

Daria Zimnol i Julia Pławecka zostały mistrzyniami Polski w grze deblowej podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Brązowy medal w grze pojedynczej wywalczyła także Julia Pławecka.

Pszczyńskie badmintonistki po bardzo emocjonujących meczach wygrały z wyżej notowanymi przeciwniczkami. W półfinale pokonały Aleksandrę Radziszewską i Weronikę Górniak (UKS Hubal Białystok/ UKSB Milenium Warszawa, nr 2) mimo, że przegrały pierwszego seta, a w drugim przegrywały już 5:11, 10:15. Wykazały się dużą wolą walki i ostatecznie drugiego seta wygrały 24:22, a trzeciego 21:19. Mecz trwał 45 minut.
Jeszcze dłużej trzeba było emocjonować się w finałowej rozgrywce. Marcelina Franczuk i Dominika Chojnacka (Sportowa Politechnika Gdańsk, nr 3) dzielnie walczyły przez 51 minut. Mecz miał dramatyczny przebieg. Po wyrównanym początku minimalną przewagę zdobyły nasze zawodniczki – wygrały 22:20. Drugi set rozpoczął się od prowadzenia pszczynianek. W połowie seta kontuzji pleców doznała Marcelina Franczuk. Ten fakt, paradoksalnie zadziałał na niekorzyść reprezentantek Plesbadu – przegrały 21:18. Trzeci set to huśtawka wyniku i nastrojów. Wysoko prowadziły Pławecka i Zimnol, ale to Franczuk/ Chojnacka zagrywały lotkę meczową jako pierwsze. Jednak i w tym momencie Daria i Julia pokazały siłę charakteru. Obroniły meczbola, zdobyły punkt i ostatecznie wygrały ponownie 22:20.
-----------------------------------------------------------------------------
Jest to wielki sukces młodych zawodniczek. Brązowy medal w grze singlowej wywalczyła Julia Pławecka.
Klub z Pszczyny zajął 5. miejsce w klasyfikacji klubów w Polsce na OOM.
Było to możliwe dzięki dzielnej postawie wszystkich zawodniczek/ zawodników UKS Plesbad Pszczyna:
Tosia Marszałek, Ola Wrońska, Paweł Marszałek, Julia Pławecka i Daria Zimnol.

Ola Wrońska/ Justyna Biernot (BKB Set Mazańcowice) - 5. miejsce
W singlu Ola losowanie miała pechowe - od razu, w pierwszym meczu trafiła na mistrzynię Weronikę Górniak.
Antosia Marszałek w trzech setach uległa Weronice Szemplińskiej (singiel). Pierwszy mecz miksta (z Piotrkiem Stachowiczem) wygrali (Kwiatkowski/ Gęsicka). Drugi mecz przegrali z Elizą Kwiatkowską i Andrzejem Niczyporukiem.
Paweł Marszałek dzielnie walczył w deblu z Piotrkiem Stachowiczem, ale musieli uznać wyższość pary z Podkarpacia Kosztyło/ Krystek).
WIELKIE GRATULACJE dla wszystkich uczestników, trenerów i Organizatorów (świetna organizacja)
------------------------------------------------------------------------------
Zawodnicy ze Śląska wywalczyli drugie miejsce w klasyfikacji województw.
Zawody odbyły się w Tarnowie Podgórnym (Wielkopolska) w dniach: 11-13.05.2018. Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży to jednocześnie Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych.