Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /usr/local/apache/www/htdocs/faster.fr.pl/plesbad/lib/dba_lib.php on line 265
string(22) "-- wybierz galerię --"
:
-- wybierz galerię --

Notice: Undefined index: -- wybierz galerię -- in /usr/local/apache/www/htdocs/faster.fr.pl/plesbad/public/pages/aktualnosci.php on line 185
Ekstraklasa badmintona - UKS PLESBAD PSZCZYNA www.plesbad.pl Aktualności

AKTUALNOŚCI

Ekstraklasa badmintona

2017-11-02

Ekstraklasa badmintona rozegra mecze w hali POSiR

Po dwóch latach przerwy rozgrywki Ekstraklasy badmintona wracają do Pszczyny. Drużyna UKS Plesbad jest jedną z piętnastu, które rywalizować będą o tytuł Drużynowego Mistrza Polski.

Pierwsza runda zostanie rozegrana w dniach 4-5 listopada między innymi w hali POSiR. Pszczyńska ekipa, składająca się z samych wychowanków Plesbadu, może nie jest na razie zaliczana do grona faworytów, ale na pewno postara się dostarczyć kibicom mnóstwo emocji. Ciekawie zapowiadają się na przykład mecze pszczynianki Kornelii Marczak, aktualnej wicemistrzyni Polski w singlu. Reprezentantka Polski jest bardzo ważnym ogniwem zespołu.

- Wielka szkoda, że nasz najlepszy wychowanek - Paweł Pietryja - tym razem nie może zagrać. Wtedy można by myśleć o rywalizacji o wyższe cele. Choć do końca nie wiadomo, w jakich składach wystąpią inne kluby. Wiem, że w Polskim Związku Badmintona zostało zarejestrowanych sporo obcokrajowców. My opieramy się w 100% na naszych zawodnikach - mówi trener Damian Pławecki, który być może również wystąpi jako zawodnik UKS Plesbad Pszczyna.

Pierwsze emocje 4 listopada o godzinie 14.00 - mecz z Kędzierzynem. O 18.00 rywalem będzie Chojnik Jelenia Góra. W niedzielę przyjdzie się mierzyć z bardzo utytułowanym Technikiem Głubczyce.

Wszystkie prawa zastrzeżone przez
UKS Plesbad Pszczyna 2011