Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /usr/local/apache/www/htdocs/faster.fr.pl/plesbad/lib/dba_lib.php on line 265
string(22) "-- wybierz galerię --"
:
-- wybierz galerię --

Notice: Undefined index: -- wybierz galerię -- in /usr/local/apache/www/htdocs/faster.fr.pl/plesbad/public/pages/aktualnosci.php on line 185
Z Anglikami w Pszczynie - UKS PLESBAD PSZCZYNA www.plesbad.pl Aktualności

AKTUALNOŚCI

Z Anglikami w Pszczynie

2017-07-27

Grupa uczniów i studentów z Anglii co rok wybiera się na „objazdowe wakacje”. Zwiedzają Europę (ale też i USA, Kanadę, Egipt) grając przy okazji w badmintona. W tym roku byli w Serbii, Chorwacji, Słowenii, Bośni i Hercegowinie, Słowacji, Rumunii, na Węgrzech i w Polsce. W środę (26 lipca) znaleźli czas by zawitać do Pszczyny. W związku z tym, że trochę więcej czasu spędzili w Muzeum Auschwitz, to zwiedzanie naszego miasta ograniczyło się do wizyty na rynku oraz do spaceru po parku wokół zamku. Bardzo im zasmakowały nasze dania w Bazarze.

Dwie godziny grania na hali POSiR minęły bardzo szybko. Wcześniej jednak nastąpiło powitanie, wymiana proporczyka (specjalnie przygotowany na tę okazję) na pamiątki przygotowane przez Starostwo Powiatowe, UKS Plesbad oraz Urząd Miasta.

Dla tak licznej (16 chłopców i 5 dziewczyn)  grupy przygotowaliśmy 8 kortów. Ale i tak musieliśmy skrócić mecze do jednego seta. Graliśmy single, deble i miksty. Polacy przeciwko Anglikom, Anglicy z Polakami. I tak w różnych konfiguracjach, by się bliżej poznać i spędzić miło czas. Wynik sportowy był drugorzędną sprawą. Nasz klub reprezentowali przedstawiciele różnych grup: od najmłodszego Arturka po amatorów. Połączona  grupa  studentów z  Hammersknott, Phoenix i Oxfordshire, mimo ogromnego zmęczenia, (2 tygodnie podróży i grania w badmintona) z uśmiechem na ustach stawała do kolejnych pojedynków. Z każdym chętnym rozmawiali, żartowali, opowiadali o swoich zainteresowaniach badmintonem (i nie tylko).

Być może będzie to początek  dłuższej znajomości.

Kontakt z drużyną z Darlington udało się nawiązać dzięki uprzejmości pani Oli Dąbczyńskiej z Suchedniowa.

Pomoc w przygotowaniu spotkania otrzymaliśmy od Powiatowego Ośrodka Rekreacji i Sportu w Pszczynie, Powiatu Pszczyńskiego, MORiS-u, Urzędu Miasta, Muzeum Zamkowego w Pszczynie (szkoda, że nie udało się pokazać wnętrz). Dziękujemy wszystkim :)

Wszystkie prawa zastrzeżone przez
UKS Plesbad Pszczyna 2011