Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /usr/local/apache/www/htdocs/faster.fr.pl/plesbad/lib/dba_lib.php on line 265
string(15) "MNMS Nitra 2011"
:
MNMS Nitra 2011
Tomasz Tomża z brązowym medalem - UKS PLESBAD PSZCZYNA www.plesbad.pl Aktualności

AKTUALNOŚCI

Tomasz Tomża z brązowym medalem

2011-11-14

Podczas „długiego weekendu” w słowackiej Nitrze odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Słowacji Juniorów w badmintonie. Wspaniale zaprezentował się Tomasz Tomża (UKS Plesbad Pszczyna) – w parze z Kamilem Korbelem (MKS Dwójka Blachownia) po świetnej  grze dotarli do półfinału. W drodze po medal ograli debel czesko-słowacki , parę z Polski oraz rozstawianych z numerem 3/4 braci Bałucha ze Słowacji. Ten mecz był szczególnie zacięty i zakończył się wynikiem 22:20 w trzecim secie. Dużo emocji  towarzyszyło także walce o finał. Minimalnie lepsi okazali się Mitja Semrov / Urban Turk. Słoweński debel rozstawiany z numerem 1 wygrał 21:17, 27:25.

To największy dotychczas sukces utalentowanego ucznia ZS nr 1 w Pszczynie.

W grze pojedynczej Tomek przegrał w pierwszej rundzie z Dawidem Bałuchą. Za to dwie rundy singla przeszła Anna Goc. Najpierw ograła zawodniczkę gospodarzy, a  następnie Edytę Mietłę z Polski. W trzeciej rundzie uległa Serbce Milicy Simic. Gry podwójne (i debel z Karoliną Gajos, oraz mikst z Tomkiem) Ania zakończyła w pierwszych rundach.

Zawody te były rozgrywane w ramach europejskiego cyklu EBU Circuit. Najbliższym startem gdzie Ania i Tomek będą mogli zaprezentować swoje umiejętności będzie Krajowy Turniej Juniorów, który zostanie rozegrany w pszczyńskiej hali POSiR w dniu 26 listopada.

Powiązana galeria:

Wszystkie prawa zastrzeżone przez
UKS Plesbad Pszczyna 2011