Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /usr/local/apache/www/htdocs/faster.fr.pl/plesbad/lib/dba_lib.php on line 265
string(22) "-- wybierz galerię --"
:
-- wybierz galerię --

Notice: Undefined index: -- wybierz galerię -- in /usr/local/apache/www/htdocs/faster.fr.pl/plesbad/public/pages/aktualnosci.php on line 185
Bardzo, bardzo, bardzo pracowity weekend. - UKS PLESBAD PSZCZYNA www.plesbad.pl Aktualności

AKTUALNOŚCI

Bardzo, bardzo, bardzo pracowity weekend.

2013-05-20

Aż w trzech turniejach podczas ostatniego weekendu wystartowali nasi zawodnicy.

W Indywidualnych Mistrzostwach Polski Młodzików startowali: Marta Klepek i Alan Ostrowski. Para Alan Ostrowski / Katarzyna Zięba dotarła do najlepszej „dwunastki” w Polsce.

Wyniki zawodników UKS Plesbad Pszczyna.
ALAN OSTROWSKI / Katarzyna Zięba* (UKS Plesbad Pszczyna/ MKS Orlicz Suchedniów):
Etap w grupie

  • Arkadiusz Głąb/ Weronika Kopczyńska 21-8; 24-22
  • Paweł Szweda/ Wiktoria Juszczak 21-18; 10-21; 21-17
  • Łukasz Stępniewski/ Olivia Batko 21-7; 21-15

Faza pucharowa (najlepsze 12 misktów)

  • Damian Jaśkowiak/ Aleksandra Felska 18:21; 16:21

MARTA KLEPEK (UKS Plesbad Pszczyna)
Etap w grupie

  • Karolina Władzińska 13-21; 8-21
  • Łucja Migas 17-21; 21-23
  • Klaudia Głowacka 11-21; 13-21

    * Kasia Zięba zastąpiła Patrycję Jonderko

Wyjazd doszedł do skutku dzięki pomocy Państwa Ostrowskich - dziękujemy.

MISTRZOWIE POLSKI MŁODZIKÓW:

gra pojedyncza dziewcząt: Wiktoria Adamek (UKS Ząbkowice Dąbrowa Górnicza).
gra pojedyncza chłopców: Paweł Śmiłowski (UKS Hubal Białystok)
gra podwójna dziewcząt: Izabela Jajko/ Agnieszka Szymaszek (UKS Orliki Ropica Polska/ UKS Orbitek Straszęcin)
gra podwójna chłopców: Bartłomiej Parysz/ Jędrzej Wachowski (UKS Unia Bieruń/ STB Energia Lubliniec)
gra mieszana: Paweł Śmiłowski/ Klaudia Głowacka (UKS Hubal Białystok/ LUKS Księżyno)
 

 

Międzynarodowy Turniej Asów
Białystok, 18.05.2013

Miejsce 3-4. para Kornelia Marczak / Joanna Stanisz.

 

Krajowy Turniej Młodzików Młodszych
Poczesna, 18.05.2013.

UKS Plesbad reprezentowali:


Dagmara Pękała – 1. miejsce gra pojedyncza
Dagmara Pękała / Tomasz Klepek – 1. miejsce gra mieszana
Tomasz Klepek - 2. miejsce gra pojedyncza
Aleksandra Wyrobek – 2. miejsce gra pojedyncza
Aleksandra Wyrobek / Wojciech Jonderko – 2. miejsce gra mieszana
Wojciech Jonderko – 3. miejsce gra pojedyncza
Wiktoria Grzybek – 3. miejsce gra pojedyncza
Wiktoria Grzybek / Julia Misiura – 3. miejsce gra podwójna
Wojciech Brudek / Tomasz Trębicki - 3. miejsce gra podwójna
Julia Pławecka / Sebastian Michta (Dąbrowa G.) - 3. miejsce gra mieszana
Doświadczenie zdobywali także: Artur Ledwoń i Piotr Szczypior.

Gratulacje.

Wszystkim zawodniczkom i zawodnikom dziękujemy za bardzo dobre reprezentowanie naszego Klubu.

 

Śląsk wyrasta na krajową potęgę w badmintonie.

Po złotych medalach Pawła Pietryji i brązowym Tomka Tomży, kolejne sukcesy święcą śląscy badmintoniści.

Mistrzynią Polski została Wiktoria Adamek (UKS Ząbkowice Dąbrowa Górnicza).

Taki sam sukces osiągnął debel:
Bartłomiej Parysz/ Jędrzej Wachowski (UKS Unia Bieruń/STB Energia Lubliniec). W finale pokonali Kamila Bartkiewicza/ Norberta Lecha (UKS Ząbkowice Dąbrowa Górnicza).

W finale debla zagrała także Wiktoria Adamek w parze z Izabelą Pajek (MKS Orlicz Suchedniów).

Srebrny medal wywalczył w grze pojedynczej Jędrzej Wachowski (STB Energia Lubliniec). Z brązowym medalem wrócił Bartłomiej Parysz (UKS Unia Bieruń).

Brązowy medal zdobbyły także dziewczyny: Daniela Bielińska/ Aleksandra Ptak UKS Unia Bieruń/STB Energia Lubliniec).

Indywidualne Mistrzostwa Polski Młodzików odbyły się w Suchedniowie, w dniach 17- 19 maja 2013 roku. Do rywalizacji stanęło 144 zawodniczek i zawodników z całej Polski.

Wszystkie prawa zastrzeżone przez
UKS Plesbad Pszczyna 2011