Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /usr/local/apache/www/htdocs/faster.fr.pl/plesbad/lib/dba_lib.php on line 265
string(47) "Mistrzostwa Polski Juniorów i Młodzieżowców"
Mistrzostwa Polski Juniorów i Młodzieżowców

AKTUALNOŚCI

Paweł Pietryja podwójnym Mistrzem Polski

2013-04-15

Dnia 12-14.04.2013 Solcu Kujawskim odbyły się w Indywidualne Mistrzostwa Polski Juniorów oraz Indywidualne Mistrzostwa Polski Młodzieżowców. Nasz klub reprezentowała piątka zawodników : Tomasz Tomża, Anna Goc, Weronika Strąk, Miłosz Wiktorczyk i Paweł Pietryja. Turniej można zaliczyć do bardzo udanych, ponieważ Plesbad wywalczył 3 medale.  Największy sukces odniósł Tomasz Tomża, ponieważ zdobył swój pierwszy w życiu brązowy medal Mistrzostw Polski. Kolejne dwa medale wywalczył Paweł Pietryja w grach podwójnych.

Jako pierwszy z zawodników naszego klubu na kort wyszedł Tomasz Tomża który dwie pierwsze rundy przeszedł bez najmniejszych problemów gwarantując sobie ćwierćfinał, w którym zmierzyl się z rozstawianym ¾ zawodnikiem KS Chojnik jelenia Góra Michałem Szymczakiem. Po trzech zaciętych setach 16:21, 21:19, 22:20 Tomek wygrał i mógł cieszyć się z medalu. W półfinałowym pojedynku zmierzył się z zawodnikiem UKS Kiko Zamość Danielem Gujskim. W pierwszym secie nie dal szans rywalowi. Drugi set był bardzo wyrównany.  W secie trzecim musiał uznać wyższość rywala ocierając się o finał zakończył się wynikiem 21:10, 20:22, 17:21. W grze mieszanej Ania z Tomkiem dotarli do ćwierćfinału tym samym gwarantując sobie miejsce 5-8. Na podobnym miejscy zakonczyla Ania swój występ w grze pojedynczej . Uległa późniejszej finalistce Marii Taraszkiewicz. Rewelacyjnie zaprezentował się Paweł Pietryja zarówno w parze z Justyna Pasternak (LKS Technik Głubczyce), jak i Przemysławem Urbanem (UKS Orbitek Straszęcin). W obu grał dochodząc do finału nie stracił ani jednego seta. W miksta  miedzy innymi po drodze pokonali turniejową jedynkę, natomiast w grze deblowej parę numer dwa. Oba finały były bardzo emocjonujące. W grze mieszanej mimo straconego drugiego seta Pawłowi i Justynie udało się prowadzić grę do samego końca. Zakończyli swój pojedynek wynikiem 21-18, 19-21, 21-13. Drugi finałowy mecz Pawła w grze podwójnej mężczyzn był również bardzo zacięty. Paweł z Przemkiem potrzebowali trzech setów aby pokona c rywali. W całym meczu utrzymali koncentracje. W drugim secie bronili lotki meczowej na korzyść rywali. Mecz zakończył się wynikiem14-21, 26-24, 21-16. Drugim wygranym pojedynkiem finałowym Paweł zapewnił sobie tytuł podwójnego Mistrza Polski.  Mimo dobrej gry zarówno Miłosz jak i Weronika musieli uznać wyższość rywali w meczach o ćwierćfinał.

tekst/foto: Weronika, Ania, Tomek.