Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /usr/local/apache/www/htdocs/faster.fr.pl/plesbad/lib/dba_lib.php on line 265
string(22) "-- wybierz galerię --"
:
-- wybierz galerię --

Notice: Undefined index: -- wybierz galerię -- in /usr/local/apache/www/htdocs/faster.fr.pl/plesbad/public/pages/aktualnosci.php on line 185
Udane występy zawodników Plesbadu w Łaziskach - UKS PLESBAD PSZCZYNA www.plesbad.pl Aktualności

AKTUALNOŚCI

Udane występy zawodników Plesbadu w Łaziskach

2013-04-11

Poniżej przedstawiamy relację zawodniczki Patrycji Szafarczyk z turnieju badmintona, który odbył się 7.04.2013 w Łaziskach:

 

Na turniej do Łazisk pojechaliśmy dość liczną ekipą: 6 dorosłych i 6 dzieci no i oczywiście nasi kibice.

W turnieju uczestniczyli zawodnicy i zawodniczki z Bielska, Strumienia, Bestwiny, Katowic, Pszczyny, Bytomia, Zabrza, Radzionkowa, Jaworzna, Chorzowa, Rybnika, Żor, Mikołowa, Orzesza no i oczywiście gospodarze z Łazisk. Jak wspomniał organizator poziom turnieju stale wzrasta.

Rywalizacja odbywała się w kategoriach: dziewcząt, chłopców, kobiet, mężczyzn do 40 lat- grupa najliczniejsza  oraz mężczyzn powyżej 40 lat.

Reprezentanci Pszczyny na turnieju spisali się całkiem nieźle powiedziałabym nawet bardzo dobrze,
w każdej kategorii mieliśmy pudło.

W kategorii dziewcząt najlepiej spisała się Marta Klepek wygrywając w finale ze swoją klubową koleżanką Aleksandrą Wyrobek. Trzecie miejsce zajęła Martyna Spyra z Bytomia. Gdyby nie kontuzja naszej Kornelii  (na turnieju w charakterze kibica) pewnie wszystkie trzy miejsca na podium należałyby do zawodniczek z Pszczyny.

W kategorii juniorów najlepsi znów okazali się reprezentanci Pszczyny Filip Stępniak (1 miejsce)
 i Tomek Klepek (2 miejsce). W drugim secie przy znacznej przewadze Filipa chłopcy pograli troszkę jak na treningu za sprawą kibiców, którzy podpowiadali co chłopcy mają grać. Chłopcy zrobili tzw. pokazówkę, ale dzięki temu było wesoło. Trzecie miejsce zdobył Paweł Janeta z Żor. Przeciw sobie zagrali również Wojtek i Kuba Brudek zajmując odpowiednio 5 i 6 miejsce.

W kategorii kobiet zawodniczka z Pszczyny Patrycja Szafarczyk zajęła 2 miejsce przegrywając w finale z Anną Kempa z Katowic, która już po raz kolejny  zwyciężyła z naszymi zawodniczkami. Trzecie miejsce zajęła Kasia Wyleżuch (Strumień). Katarzyna Klepek (Pszczyna) była czwarta.

W kategorii mężczyzn powyżej 40 lat miejsce na podium zajął również zawodnik z Pszczyny Jacek Szczyrba plasując się na 3 miejscu tuż za Wojciechem Kałamaga (Katowice)-2 miejsce i  Wojciechem Drwięga z Łazisk-1 miejsce

Najbardziej jednak emocjonujący i przy największym dopingu rozegrał się finałowy mecz w kategorii mężczyzn do 40 lat pomiędzy Łukaszem Brudkiem a Wojciechem Wycisło (Łaziska), który to zakończył się wygraną Łukasza. Trzeci był Łukasz Urbanik z Bytomia. Adam Gajda (Pszczyna) był na miejscu szóstym.

Jak widać w turnieju w Łaziskach uczestniczyły nawet całe rodziny nie tylko jako kibice, ale również jako zawodnicy. Dzięki za udział i kibicowanie.

Patrycja S.

 

Galerię zdjęć można śledzić na stronie http://www.mosir.laziska.pl/news/371_II_Swiateczny_Turniej_Badmintona_.html                                                                                                                                                                                                                                                                                                       

Wszystkie prawa zastrzeżone przez
UKS Plesbad Pszczyna 2011