Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /usr/local/apache/www/htdocs/faster.fr.pl/plesbad/lib/dba_lib.php on line 265
string(35) "Międzynarodowe Mistrzostwa Węgier"
:
Międzynarodowe Mistrzostwa Węgier
Z Kadrą na Węgry - UKS PLESBAD PSZCZYNA www.plesbad.pl Aktualności

AKTUALNOŚCI

Z Kadrą na Węgry

2013-03-21

Gdy na Słowacji i Węgrzech szalała zima polscy badmintoniści udali się na turniej do Pecs (Węgry). Wśród kadry juniorów znalazła się reprezentantka pszczyńskiego Plesbadu Kornelia Marczak.
 
3rd MULTI ALARM Hungarian International Junior Championships 2013

Nowe doświadczenia w startach międzynarodowych zdobywa Kornelia Marczak.
W pierwszym swoim meczu pokonała (razem z Pawłem Śmiłowskim-UKS Hubal Białystok) parę z Serbii – Kalicanin/ Pavlovic 21:11, 21:16.
Następnie w 46-minutowym meczu singlowym pokonała Dorę Csik z Węgier (18:21, 21:14, 21:19).
Trochę przypadkowy debel stworzyła z Serbką Sofiją Milosevic. W meczu z turniejową „1” były zupełnie bez szans. Chorwatki Vlah/ Galenic wygrały do 9 i 7.
Niestety wyższość Chorwatki musiała Kornelia uznać w następnym meczu singlowym. Rozstawiana z numerem 5/8 Dorotea Sutara pokazała jak dobrze jest przygotowana do tych zawodów – wygrała 21:5, 21:7.

Świetną postawę zaprezentowała Kornelia w ostatnim meczu przeciwko rosyjskiemu mikstowi Butovetcki/ Jermajewa (3-4 w rozstawianiu). Pierwszy set tylko momentami był wyrównany. Rosjanie cały czas kontrolowali wynik i wygrali do 12. Drugi set zaczął się od zdecydowanych zagrań płaskich Pawła i szybkich kontr Kornelii. To dało efekt w postaci prowadzenia 4:1. Później gra się bardziej wyrównała, ale jeszcze 14:12 prowadzili Polacy. Niestety błędy naszych zawodników potrafili wykorzystać rywale. Do tego zabrakło naszym młodym (młodszym o 2 lata) zawodnikom sił.
Kornelia zagrała świetny turniej i zyskała mnóstwo doświadczenia.
Obok Kornelii Polskę reprezentowali także: Magda Konieczna, Joanna Stanisz, Justyna Lenczewska, Paweł Śmiłowski, Piotr Wasiluk, Krzysztof Jakowczuk, Rafał Gurga, Przemysław Szydłowski, Mateusz Biernacki, Dominik Ziętek. Najlepsze osiągnięcia to 2 brązowe medale debli: Magda Konieczna/ Joanna Stanisz oraz Krzysztof Jakowczuk / Przemysław Szydłowski.
Turniej na Węgrzech jest ostatnim zaliczanym do europejskiego rankingu przed Mistrzostwami Europy Juniorów. W zawodach występili reprezentanci 12 krajów (w tym z Filipin).

Powiązana galeria:

Wszystkie prawa zastrzeżone przez
UKS Plesbad Pszczyna 2011